Steam’de Haftanın En Çok Satanları: Biz Dolarla Boğuşurken Dünya Neler Oynuyor?

Biz Steam’in TL’yi kaldırıp ülkemizde dolara geçmesine hala alışmaya çalışırken dünya genelindeki oyuncuların bu hafta hangi oyunları tercih ettiklerine gelin birlikte bir göz atalım.

1. Steam Deck bu hafta da yok satıyor.

Hem Noel hem yeni yıl gibi hediyeleşme dönemlerinin gelmesinden mi bilinmez ancak Steam Deck satışları son haftalarda hayli yükseldi. Öyle ki Steam Deck global listelerde Steam’deki en çok satan ürün olarak bir numarada oturuyor. Bakalım bu yükseliş daha ne kadar devam edecek?

2. Counter-Strike 2 ise bir süredir tahtında değil.

Geçtiğimiz hafta Lethal Company ve Steam Deck’in ardından üçüncü sıraya düşmüş olan Counter-Strike 2 bu hafta zirvenin sıkı takipçisi olarak bir sıra yükselişte. CS:GO’nun ardından artık iyiden iyiye alıştığımız oyun bu hafta ülkemizde ise ilk sıradaydı.

3. İlk üçte yer alan her iki oyunumuz da oynaması tamamen ücretsiz.

Bu hafta üçüncülük koltuğunda oturan PUBG: Battlegrounds özel etkinlikler ve düzenli olarak aldığı güncellemeler ile oyuncuları kendine çekmeye devame diyor. Geçtiğimiz haftaya göre konumunu bir sıra yükselten PUBG: Battlegroundas haftalardır fırtınalar estiren Lethal Company’i sollamayı başardı.

4. Lethal Company zirve yarışını bırakmış olsa da hala hayli popüler.

Yılın beklenmedik sürprizi Lethal Company hepimizi kendine has grafikleri ve oynanışı ile bağımlısı yaptı desek yeridir. Arkadaşlarımızı yanımıza alıp tekinsiz ortamlara adım attığımız Lethal Company bu hafta düşüşte olsa da oyuncuların hala ilk tercihlerinden.

5. Yeni çıkan Warhammer 40,000: Rogue Trader listeye beşinci sıradan giriş yapmayı başardı.

Henüz ilk haftasında olan taktiksel rol yapma oyunu köklü serinin hayranlarının yanında yeni oyuncuların da büyük ilgisi ile karşılandı. İzometrik RPG’miz 24,99 dolarlık fiyatı ile oyunculara göz kırpıyor.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Cyberpunk 2077

  • The Finals

  • Apex Legends

  • Call of Duty

  • Baldur’s Gate 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x