Bu da “Pokemon” tasarımlı klavye!

CHERRY, Pikachu’nun parlak sarı renkli tasarımından esinlenerek hazırladığı yeni mekanik klavyesi MX3.0S Pokémon’ü tanıttı. Klavyenin renk seçimi, Pikachu’nun ikonik sarı rengiyle tam anlamıyla örtüşüyor. Bu sarı rengi klavyenin üzerinde bulunan şimşek desenleri tamamlıyor. Ayrıca, özel Pokémon temalı tuş takımlarını da bünyesinde barındırıyor.

Bu model, daha önce piyasaya sürülen RGB kablosuz modele göre daha uygun fiyatlı. Kablosuz modelin fiyatı 1099 RMB (150 dolar) olarak belirlenmişti. Ancak yeni modelin fiyatı 599 RMB (81 dolar) olarak daha erişilebilir bir seviyede. Klavye, CHERRY’nin MIX Red anahtarlarına sahip. Bu anahtarlar, hızlı tepki süresi ve dayanıklılığıyla biliniyor. Klavyenin alt kısmında anodize edilmiş alüminyum bir gövde bulunuyor. Bu gövde, genelde kullanılan çelik gövdelere göre daha sağlam bir yapı sunuyor. Klavyede 109 tuş bulunmaktadır ve tüm tuşlarda anti-ghosting özelliği ile minimum gecikme süresi (≤ 1 ms) sağlıyor. Kullanıcılar, dahil edilen yazılım sayesinde aydınlatma ve tuş fonksiyonlarını kişiselleştirebilirler.

RGB aydınlatmaya sahip olmamasına rağmen, klavyenin özellikleri oldukça etkileyici. Standart tasarımında 108 tuş ve ek olarak bir CHERRY tuşu bulunuyor. Klavyenin boyutları ise 430 x 135 x 26 mm olarak belirlenmiş. Red anahtarların dayanıklılığı, yaklaşık 100 milyon tuş vuruşuna kadar garantili. CHERRY Asistan adlı yazılım, tuş özelleştirmesi yapılmasını sağlıyor. Ayrıca, CHERRY bu klavye için iki yıl garantili hizmet sunuyor.

Bu yılın başlarında CHERRY, Pokémon temalı bir fare ve fare pedi de tanıtmıştı. Yeni tanıttığı bu klavye ile koleksiyonunu genişletiyor ve Pokémon hayranlarına özel bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir